Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Współpraca z forum: bmw3er@bmw3er.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[e36]Nie świeci kontrolka ręcznego????
Autor Wiadomość
dj_rafal 

BMW: 318 tds
Imię: Rafał
Silnik: 1.8
  Wysłany: 01-10-10, 19:00   [e36]Nie świeci kontrolka ręcznego????

Witam ostatnio zauwarzyłem że przy zacignietym recznym nie świeci mi kontrolka od niego wiec zabrałem się za sprawdzanie co może być i tak po przekręceniu kluczyka w stacyjce świeci ta kontrolka na 5 sekund i gaśnie wiec spalona żarówka odpada, zdiołęm mieszek osłaniający reczny i wyciognołem ten mikro styk rozłączający sprawdziałęm go przeczyściłem podpiołem kabal tak jak był wpiety ale dalej nic. Może ktoś wie o co chodzi bo mi sie na razie pomysły wyczerpały lub jak sprawdzic co jest grane bede wdzieczny za rady :O
Ostatnio zmieniony przez dj_rafal 01-10-10, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  

Pikun 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: E36
Silnik: 2.5 tds
Nadwozie: Touring
Wysłany: 01-10-10, 19:14   

Mam tak samo kolego w moim turasie ale jakoś nigdy nie próbowałem tego rozkminić :)
Więc również podpinam się do tematu :)

jacusbmw 
Specjalista

BMW: e-36
Wysłany: 01-10-10, 19:21   

A dobrze przewód wpięty?tam jest spręzująca blaszka.jeżeli żle jest podpięty to nie hallo.Wcześniej działalo?

dj_rafal 

Wysłany: 01-10-10, 19:38   

tak wcześniej działało na 100% ostatnio włąsnie coś się podziało, nic też ani nie rozbierałem w tamtym rejonie wiec nie ma opcji że gdzieś sie kabel przerwał czy coś a co do przewodu to sprawdzałęm go i dogiołem dokłądnie blaszke do niego żeby go trzymała a dół tej blaszki dokłądnie wyczyściłęm aby był styk dobry

jacusbmw 
Specjalista

Wysłany: 01-10-10, 19:47   

Sprawdz może jeszcz raz ten wyłącznik,miernikiem.Albo podmień go na jakiś inny zwykły przełącznik.Zobaczysz czy jest ok.

dj_rafal 

Wysłany: 01-10-10, 19:52   

hmmm z miernikiem będzie problem a co do zwykłego przęłocznika to sprawdze w najbliższym czasie choć szczerze wątpie by ten był winny bo co może być nie tak z kawałkiem blaszki :hmm:

gh_joker 

BMW: niebieskie
Silnik: zdrowy
Wysłany: 02-10-10, 12:25   

Te wlaczniki dzialaja na zasadzie zwarcia z masa - jak odepniesz ten kabelek i przylozysz do masy i sie zaswieci kontrolka tzn, ze wylacznik jest zjarany...

dj_rafal 

Wysłany: 02-10-10, 23:24   

no to dzisiaj rozebrałem ponownie ten styk i sprawdzałem na różne sposoby podłaczałem ten kabelek do masy i nic nie działa sprawdzałem też inny przełącznik to samo brak reakcji będe wdzięczny za dalsze rady

jacusbmw 
Specjalista

Wysłany: 03-10-10, 11:18   

Zajrzyj pod tunel,może gdzieś sam się przetarł.Wychodzi na to że gdzieś jest przerwa.

dj_rafal 

Wysłany: 04-10-10, 08:28   

patrzyłem do tunelu i nie gdzie nie jest ani przetarty ani zagiety a poźniej wchodzi w całą wiązke kabli i już nie wiele można sprawdzić :(

ikarus 
All Summer Long

BMW: e53 iA
Imię: Marek
Silnik: m54b30
Nadwozie: Compact
Wysłany: 04-10-10, 10:34   

kolega jacusbmw prawdopodobnie ma rację... Innej opcji nie widzę.Zarowka OK,przełącznik też,wiec pozostaje przerwa na przewodzie.Bedzie cieżko chaciaż mało prawdopodobne jest ,ze przetarł sie w wiązce.Ja bym szukał na odcinku gdzie jest luźny ten przewodzik...

NIE POMAGAM NA PW-Załóż temat i czekaj

gh_joker 

Wysłany: 04-10-10, 17:35   

A moze jest tam jakis maly przekazniczek od tego, bo kabel prosto do lampki raczej nie idzie... Przydal by sie schemat elektryki, mozna by bylo cos wiecej porozkminiac...

jacusbmw 
Specjalista

Wysłany: 04-10-10, 18:44   

dj_rafal napisał/a:
patrzyłem do tunelu i nie gdzie nie jest ani przetarty ani zagiety a poźniej wchodzi w całą wiązke kabli i już nie wiele można sprawdzić :(
Zdejmij osłonę pod kierą i wcześniej tunel.Pociągając delkatnie za przewód może uda ci się zaobserwować gdzie dokładnie wchodzi w najdalsze miejsce,i tak kawałkami.Prznajmniej do czasu gdy zdąbędziesz schemat.Napewno gdzieś się łaczy ale nie ma tam żadnego przekażnika od tej lamkpki.Za mały jest prąd żeby używać go.

gh_joker 

Wysłany: 04-10-10, 19:32   

Skoro kabel idzie do wiazki to szarpanie tu raczej nic nie pomoze, kable glownie z tego powodu sa kodowane kolorowo i mozna je wysledzic choc napewno nie jest to latwe...

Najlepsza rada bylo by chyba powedziec - podjedz do elektryka samochodowego, dobry koles znajdzie problem w kilka min i zaoszczedzi Ci sporo nerwow i czasu...

Albo miernik w reke i do dziela bo w elektryce tak na oko to srednio to widze...

Odpowiedz do tematu