Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Współpraca z forum: bmw3er@bmw3er.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda samochodem na niemieckich tablicach. Jak to jest?
Autor Wiadomość
9kaczor6 

BMW: E36
Imię: Kamil
Silnik: M50B20
Nadwozie: Sedan
  Wysłany: 07-02-12, 18:30   Jazda samochodem na niemieckich tablicach. Jak to jest?

Witam,
kupiłem niedawno E36. Auto jest sprowadzone, kupiłem je od Polaka.

Do samochodu posiadam
- 2x brief mały i duży

Brief jest cały nie przecięty, nie przekreślony.
Na samochodzie mam niemieckie tablice, z niebieskim paskiem takie jak w dowodzie.

Poprzedni właściciel (Polak), poruszał się tym samochodem przez dwa miesiące po Polsce. Wykupywał on polskie ubezpieczenie co miesiąc, na niemieckie tablice.

Czy poruszanie się w ten sposób po polskich drogach jest dopuszczalne?

W brief'e nie widnieje nigdzie data ważności dowodu albo po prostu nie potrafię do niej dość... Nie wiem jak to jest. Koleś twierdzi, że przegląd (niemiecki)jest jeszcze ważny przeszło rok?

BloodyS14 

BMW: e36 323i
Imię: Tomek
Silnik: M52B25
Nadwozie: Coupe
Wysłany: 07-02-12, 18:51   

W Briefie jest ta osoba od której kupiłeś auto?

Wygląda na to, że kupiłeś auto zarejestrowane w Niemczech, więc będziesz musiał opłacić całą akcyzę, przejść proces rejestracji itp...

Gorzej, jeśli na umowie kupna-sprzedaży jest kto inny niż w Briefie, nie wiem czy wtedy taka transakcja jest wgoóle legalna...

Cytat:
Czy poruszanie się w ten sposób po polskich drogach jest dopuszczalne?

Z tego co mi wiadomo to nie.

x_e_o_n 

BMW: E60 530i SMG
Imię: Mariusz
Silnik: N53B30
Wysłany: 07-02-12, 19:03   

o ile sie nie mysle pojazd sprzedawany w niemczech za granice musi zostac wymeldowany w kraju DE dosytajesz w tedy tablice z zoltym paskiem jak auto jedzie na kolach lub z czerwonym jak na lawecie z tego wnioskuje ze auto nie zostalo wyrejstrowane w niemczech czyli prawdopodobnie nie zostalo sprzedane :)

Sprawdz z kim jest spisana umowa czy jest to osoba z dowodu rejstracyjnego jesli nie to mozesz miec problemy .....

Kto jest na ubezpieczeniu wpisany tym z polski

Mozna wykupywac ubezpieczenie i jezdzic autem ale watpie zeby mozna bylo kupowac na tablice ktore nie sa tablicami tymczasowymi

Ostatnio zmieniony przez x_e_o_n 07-02-12, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  

MIKUr1 
I am The STIG

BMW: E30 327i
Imię: Michał
Silnik: M20B27
Wysłany: 07-02-12, 19:04   

BloodyS14 napisał/a:

Gorzej, jeśli na umowie kupna-sprzedaży jest kto inny niż w Briefie, nie wiem czy wtedy taka transakcja jest wgoóle legalna...

Legalna jest, ponieważ większość turasów po komisach tak właśnie sprzedaje. Na briefie i dowodzie niemieckim jest kto inny, auto sprzedaje kto inny (komis).

Co do poruszania się po naszych drogach, to auto jest nie zarejestrowane w kraju, a Ty nie widniejesz na niemieckich dokumentach, tym bardziej może być opcja że dokumenty niemieckie zostały unieważnione, jest wtedy na nich przybita pieczątka z napisem "ungültig".

x_e_o_n napisał/a:
o ile sie nie mysle pojazd sprzedawany w niemczech za granice musi zostac wymeldowany w kraju DE dosytajesz w tedy tablice z zoltym paskiem jak auto jedzie na kolach lub z czerwonym jak na lawecie z tego wnioskuje ze auto nie zostalo wyrejstrowane w niemczech czyli prawdopodobnie nie zostalo sprzedane

Dokładnie, powinien zostać wymeldowany. Jeśli chodzi o tablice to jak auto transportujesz na lawecie to nie potrzebujesz żadnych tablic, jak no kołach to albo żółte (ubezpieczenie ważne 5 dni od wydania) lub czerwone (ubezpieczenie ważne miesiąc od wydania).

Jeśli mój post był pomocny kliknij pomógł. Z góry dziękuję :hyhy:
Ostatnio zmieniony przez MIKUr1 07-02-12, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  

x_e_o_n 

Wysłany: 07-02-12, 19:07   

Michal wszystko zajebiscie tylko skad gosc ma wiedziec czy auto ktore kupil jest legalnego pochodzenia ?? ?

Kupujac auto w komisie musisz dostac tablice wywozowe a jesli juz nie w co watpie to komis daje umowe miedzy kupujacym a komisem i druga miedzy wlascicielem auta a komisem inaczejtego nie widze

Kupilem kilka samochodow z zagranicy i zawsze tak bylo czyli koles lecial do urzedu wracal za dwie godziny z tablicami przekresolnym dowodem i dostawalem umowe

MIKUr1 
I am The STIG

Wysłany: 07-02-12, 19:09   

Przywiozłem z Niemiec kilkadziesiąt samochodów i kupując z komisu nie dostajesz umowy między gościem z dokumentów a komisem, a na umowie którą dostajesz do auta jest nazwa komisu z adresem, lub imie i nazwisko właściciela komisu. Co do tablic to tak jak napisałem w poprzednim poście - laweta bez tablic, na kołach to zółte (ważne 5 dni) lub czerwone (ważne miesiąc).

Ostatnio zmieniony przez MIKUr1 07-02-12, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  

misieek1226 
...

BMW: E36 323
Silnik: M52B25 LSD
Wysłany: 07-02-12, 19:19   

czesto wasnie przywożone sa na lawetach własnie z tymi ori tablicami tylko one nie maja juz na sobie tej naklejki homologacyjnej i z tego co wiem poruszanie sie na nich nie jest legalne nawet jadac na pierwszy przegląd z tymi tablicami diagnosta kaze ci je sciagnac albo szybko bedzie dzwi zamykał ja wjedziesz na stacje :lol: :lol: ,tyle wiem bo brat kupil własnie auto na takich tablicach i słyszalem slowa diagnosty i wydziale komunikacji aaa i czasem u nich sie nie przyznaj ze masz jakies tablice do tego auta bo beda pytali bo pewnie w umowie jest ze przyjechalo bez tablic tzn. na lawecie :) :)

9kaczor6 

Wysłany: 07-02-12, 19:22   

Koleś kupił auto od jakiegoś turka, mam tą umowę ale i tak w sumie do niczego nie jest mi potrzebna...
Auto nie wiem jak było przywiezione ale dowód jest i tablice też są więc zapewne laweta.

Gdybym chciał je rejestrować to pisze umowę między mną a gościem w dowodzie - to jest jasne, i aktualną datę.
No i nie powinno być problemów?

9kaczor6 

Wysłany: 07-02-12, 19:24   

misieek1226, to wiem :)
Czyli nie kombinować? Nawet jeśli dostanę na nie OC to i tak lipa?

x_e_o_n 

Wysłany: 07-02-12, 19:24   

ok to jade krasc do niemiec i sprzedawac jako komis
Dlatego ja nigdy nie kupowalem auta na tablicach oryginalnych tylko wywozowych

9kaczor6 

Wysłany: 07-02-12, 19:29   

Hmm ale czy ktoś w Polsce patrzy na to co to za samochód, jaki i od kogo? Są briefy jest umowa z niemcem i no tu więcej? Idziemy do celnego płacimy akcyzę i gitara. Szwagier przyprowadza auta od szwabów i mówi, że nie ma problemu z moim brief.

Tylko z tym polskim OC nie możemy dojść do ładu. Mam w Policji znajomych i w sumie też nikt za bardzo nic nie wie. Szwagier mówi, że też tak kiedyś robił i było okej...
:oczy:

x_e_o_n 

Wysłany: 07-02-12, 19:32   

nie wiem dla mnie to abstrakcja auto na Hansa kupione od Adolfa i h..j wie czy Hans wie ze jego auto sprzedane czy nie nie moge tego pojac jakas abstrakcja a to ze u nas Policja nic nie wie to mnie nie dziwi

MIKUr1 
I am The STIG

Wysłany: 07-02-12, 19:47   

x_e_o_n napisał/a:
ok to jade krasc do niemiec i sprzedawac jako komis
Dlatego ja nigdy nie kupowalem auta na tablicach oryginalnych tylko wywozowych

Wywozowe jesteś w stanie załatwić w ciągu 15-20 minut w Zullasungsstell'i na każde auto do którego masz brief, schein i umowę na swoje dane.

9kaczor6 napisał/a:
Gdybym chciał je rejestrować to pisze umowę między mną a gościem w dowodzie - to jest jasne, i aktualną datę.
No i nie powinno być problemów?

Zapewniam, że nie będzie żadnych problemów. Nie pisz tylko czasem na komis, bo komisy mają swoje wzory umów i pieczątek i mógłby być problem z rejestracją. Piszesz umowę na gościa z schein'u (małego briefu), w miejsce podpisu sprzedającego dajesz jakiś bazgroł podobny do nazwiska i nikt Ci tego nie podważy.

Jeśli chodzi o poruszanie się po drodze to też wydaje mi się, że nie wolno pojazdem nie zarejestrowanym na terenie kraju. Tak czy siak gdybyś wyjechał takim pojazdem i by zrobili CI kontrolę to jak nie jest zarejestrowany to pół bidy, jak nie ma OC to masz około 3tyś zł kary na dzień dobry z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

x_e_o_n napisał/a:
nie wiem dla mnie to abstrakcja auto na Hansa kupione od Adolfa i h..j wie czy Hans wie ze jego auto sprzedane czy nie nie moge tego pojac jakas abstrakcja

Ogólnie rejestrowanie aut z za granicy to w niektórych momentach nonsens i paradoks w jednym, ale tak jest i tak będzie. Jeśli chodzi o auta kradzione w Niemcowni to nie jest takie proste jak się wydaje. Tam polizei'e działają na prawdę sprawnie i jest praktycznie nierealne, żeby kradzione auto stało u brudasa na komisie.

9kaczor6 

Wysłany: 07-02-12, 20:09   

Chciałem pojeździć jeszcze trochę na obcych blachach ze względów finansowych ale widzę, że jednak trzeba będzie od razu rejestrować...

Nie ma co ryzykować. Nie daj Boże stłuczka/wypadek i wtedy będą dopiero problemy zapewne.
Dzięki Miku.

x_e_o_n 

Wysłany: 07-02-12, 20:09   

no tak ale wywozowe zalatwi komis tylko w tedy kiedy bedzie mial umowe z wlascicielem i ze soba dlatego tylko taka opcja do mnie przemawia

Wypowiedzialem sie w temacie z tego co ja mialem doczynienia i nic wiecej :) teraz juz wiem na czym to polega

Odpowiedz do tematu