Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Współpraca z forum: bmw3er@bmw3er.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony Bmw e90 330xd
Autor Wiadomość
Johny188 
Nowy User - Witamy ;)

Wysłany: 11-10-16, 04:31   Opony Bmw e90 330xd

Witam będę kupował opony na zimę do Bmw e90 330xd i tu nasuwa się pytanie bo ztego co się orientuje to oryginalnie one wychodziły na Run Flat czy konieczne jest żeby e90 było na Run Flat ? Czy zwykłe też mogą być cena opon nie gra roli tylko proszę o doradzeni co będzie lepsze Run Flat czy zwykła.
I jeszcze jedno czy na feldze w e 90 jest czujnik ciśnieni czy to jest pomiar z ilości obrotów kół ?

Mam zamiar zamówić Pirelli SotoZero Serises 3 Run Flat jak by mogła być jakaś zwykła To wiałbym Jakiegoś Continental WinterContact 860.

korszakkk 

Wysłany: 11-10-16, 10:23   

ja w E87 miałem na zimę zwykłe jako, że run flat ma bardzo sztywne boki. Na lato jak najbardziej czy to 3er czy 1er jeździłem na run flatach.

grucha 

BMW: e90
Silnik: M47+
Wysłany: 11-10-16, 10:31   

Johny188 napisał/a:
I jeszcze jedno czy na feldze w e 90 jest czujnik ciśnieni czy to jest pomiar z ilości obrotów kół ?

spotkałem się z tym że ludzie piszą w internetach takie bzdury o czujnikach w felgach itd w e90/91/92/93
W ori felgach do BMW serii 3 e9x nie ma czegoś takiego jak czujnik na feldze czy w feldze :20:
w E9x jak złapiesz "kapcia" czujniki zbiera info z prędkości koła, tyle :ok:
Johny188 napisał/a:
ztego co się orientuje to oryginalnie one wychodziły na Run Flat

bardzo dobrze sie orientujesz E9x tylko wychodziło na run flatach, żeby było śmieszniej w bagażniku nawet nie ma miejsca na zapas :D
Johny188 napisał/a:
czy konieczne jest żeby e90 było na Run Flat ? Czy zwykłe też mogą być cena opon nie gra roli tylko proszę o doradzeni co będzie lepsze Run Flat czy zwykła

nie jest to konieczne i nie musisz jeżdzić i sie męczyć na twardych i ciężkich run flatach o cenie nie wspomnę ;)
Sam mam letnie "zwykłe" opony a komfort podróżowania zmienił się dość znacznie :ok: (wcześniej były właśnie run flaty)
co do zimowych opon to śmiało możesz kupić "zwykłe" opony :ok: bez problemu założysz na ori felgę BMW która jest przystosowana pod stopkę opony Run flat :) (mialem jeżdziłem wiem co mowie :hyhy: )
PS jest tylko jedno ALE :D pamiętaj że na zwykłej oponie nie pojedziesz jak na run flacie (mam tu na mysi złapanie "kacia") :P ale jak masz wykupione ubezpieczenie assistance to problem z głowy no chyba że kupisz sobie łatkę w sprayu :piwo:

maciek49912 

BMW: E90
Silnik: M47N2
Nadwozie: Sedan
Wysłany: 13-10-16, 13:31   

E90 seryjnie wychodziło na runflatach, dlatego w aucie nie był dodawany zestaw naprawczy.

Opony Runflat może dowolnie zastąpić innymi. W większości egzemplarzy samochód faktycznie nie był wyposażony w miejsce na koło zapasowe jednakże i takie da się nabyć (inna podłoga).

Tutaj link do podłogi :)

http://www.realoem.com/bm...&diagId=03_1477

hudye90 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: e90
Silnik: 330d
Wysłany: 13-11-16, 20:31   

nie chciałem zakładać nowego tematu więc sie podepne.

Mogę założyc 255/40 zamiast 255/35 na tył do mojej e90? są dostępne w bardzo dobrej cenie dlatego sie zastanawiam.

Nie bedzie opona trzeć o nadkole ?

Pozdrawiam

bmwmarcar 

BMW: alpina b3 3.3,cabrio e30,e34 hartge,e65 760
Imię: marcin
Nadwozie: Touring
Wysłany: 28-11-16, 19:13   

hudye90 - broń boże nie możesz założyć różnych opon do auta z napędem na 4 koła - xdrive.
ciekawostka - do aut xdrive bmw, wypuszczane są specjalne opony michelin oraz pirelli - mają one inne oznaczenia i dla aut bmw posiadają dodatkową litere - o ile się nie mylę "P" ( np. dla mercedesa są inne oznaczenia!!!)
generalnie przy zakupie używany - osobiście odradzam przy xdrive - trzeba zwrócić uwagę aby była identyczna głębokość bieżnika - różnica w głębokości bieżnika powoduje , że koła przedniej i tylnej osi kręcą się z różnymi prędkościami - mają inną średnice - co powoduje uszkodzenia mechanizmu rozdziału napędu - słynne plastikowe kółko oraz rozciągaja się łańcuchy co skutkuje drżenia w trakcie jazdy.
Reasumując: do xdrive - 4 identyczne opony ( identyczne obwody) najlepiej nowe dedykowane do bmw.

Odpowiedz do tematu