Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Współpraca z forum: bmw3er@bmw3er.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działa
Autor Wiadomość
adioza121 
Nowy User - Witamy ;)

BMW: e36 cabrio
Imię: Adrian
Silnik: 2.5l
Nadwozie: Coupe
Wysłany: 20-12-16, 21:57   Nie działa

Witam, jak w temacie od paru dni mam problem z dachem w sowim bmw e36.
Mianowicie dach nie chce się zamknąć/otworzyć.
Próbowałem zrobić inicjacje dachu więc po kolei, pociągnąłem za dzwignie, silniczki wyczepione wyjąłem dach z bagażnika złożyłem, jest to pełen automat więc musiałem kręcić przednim silniczkiem aby go domknąć, dach złożony. Następnie składałem dach do bagaznika oczywiście manualnie, włożyłem silniczki na swoje miejsce.Wsiadam do auta przytrzymuje guzik otwierania dachu (czyli aby wyszedł z bagaźnika) przez ok 20s na wył. zapłonie, następnie włączam zapłon i jest taka reakcja klapa się domyka i szyby idą w górę a dach jak zaostał tak został w bagazniku. Jeszcze słychać ten silniczek co domyka dach przy szybie i widać jak ruszają się rygle bo klapa się uchula.
Trochę chaotycznie to tu wygląda mam nadzieje, że zrozumieliście.
Macie jakieś uwagi co do inicjacji i co mam zrobic bo dach nie chce się do dziś ruszyć.
A i jeszcze jest tak, że jak rozłoże dach (wyjmę go z bagaznika) ręcznie do momentu gdzie muszę kręcić przednim silnikiem, to od tej pozycji po naciśnięciu przycisku dach się rozłoży do końca ładnie zarygluje.

Odpowiedz do tematu