Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Współpraca z forum: bmw3er@bmw3er.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Obroty m50b20 vanos
Autor Wiadomość
_razor_ 

Wysłany: 24-12-16, 13:04   Obroty m50b20 vanos

Siema. Na początku Zdrowych i Wesołych ;)

Do tematu. Pacjent e36 m50b20 vanos + LPG staga który ma 2 lata na wtryskach i listwie barracuda. Na podtlenek przełącza się przy temp. parownika 30 stopni oraz ma wszystkie nowe filtry i dwa wtryski ( gazownik zaufany robił więc wszystko skalibrowane i wyregulowane ). Mam go 2 lata i od początku kiedy go mam tak mi robił ale bardzo sporadycznie. Teraz robi tak codziennie. Do rzeczy.

1. Przy porannym odpalaniu obroty podejdą aż do 2 po czym zejdą na swoje neutralne. Na rozgrzanym motorze przeważnie podchodzą do 1,5. Sporadycznie zdarza się że dojdą do 1tyś.

2. Na zimnym silniku jadąc na benzynie, podczas hamowania silnikiem samochód szarpie że muszę wcisnąć sprzęgło. Jak autko się rozgrzeje to problem znika.

3. Strasznie długo schodzi z obrotów. Nie ważne czy zimny, czy ciepły czy benzyna czy gaz. Czasem jak dam mu w palnik powyżej 4 tyś obr. to jak schodzi zatrzyma się na 2 i nie chce zejść niżej. Jak zgasze i odpalę to jest ok.

Byłem na kompie to wywalił błąd abs ( tak pali mi się od pół roku. Co wymienię czujnik to zaraz inny się uszkodzi. Kupowałem ori nowe ) oraz sonde. Sonde wymieniałem pół roku temu ( prawidłową siemensa. Przestudiowałem dwa dni zanim kupiłem bo bosch ma inna i siemens ) ale nie miałem czasu żeby jechać skasować błędy. Delikatnie grzechocze vanos ale będę go naprawiał po nowym roku i uważam ( jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić i uzasadnić ) że to nie ma żadnego wpływu na takie zachowanie silnika.

Nie wiem czym mogą być spowodowane te problemy. Odłączałem przepływke, jakieś czujniki itp jednak to nie dawało zupełnie żadnych rezultatów. Dolot jest szczelny, wszystko rozebrane, umyte i poskładane na nowo. Wkładka K&N oraz wyciągnięta zwężka z puchy. Po Świętach muszę znaleść speca z okolić Starogardu Gdańskiego który ma inpe, chodzi o dokładniejszą diagnostykę.

Odpowiedz do tematu