Forum BMW3ER Strona Główna
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Współpraca z forum: bmw3er@bmw3er.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[e36] nie odpala
Autor Wiadomość
Qger 

BMW: E36
Imię: Łukasz
Silnik: M44B19
Nadwozie: Coupe
Wysłany: 11-01-17, 17:30   [e36] nie odpala

Witam, potrzebuje pomocy ponieważ mi się pomysły skończyły, otóż samochód jeździł normalnie odpalał na dotyk, około północy wróciłem do domu postał 8 godzin na mrozie po czym kolejnego dnia rano już nie chciał odpalić, kable też nic nie pomogły, pompka pompuje paliwo na listwie wtryskowej też jest paliwo natomiast nie chce odpalić, na kompie żadnych błędów temperaturę powietrza i płynu chłodzącego pokazuje rzeczywistą, przy próbie odpalenia komputer pokazuje 200 rpm czyli czujnik położenia wału działa. Zauważyłem pęknięty kabel masowy? miedzy podszybiem a maską zdjęcie http://www.fotosik.pl/zdjecie/7a488c0c5d81c1af . Co jeszcze sprawdzić albo gdzie szukać przyczyny ?

Beti36m50 

Wysłany: 11-01-17, 20:04   

Teraz wszyscy wróżymy z fusów i zastanawiamy się o jaki silnik chodzi....

P.S. Ja w swojej e36 tego kabla masowego wgl nie mam więc to nie ma nic wspólnego.

Qger 

Wysłany: 11-01-17, 21:16   

Zaponniałem, silnik to m44b19

Qger 

Wysłany: 12-01-17, 17:05   

sorry że post pod postem ale nie wiem co może być nie tak, iska na świecy jest przed wyjęciem świecy próbowałem odpalić po wyjęciu świecy widać na niej benzynę. Pomóżcie!

Twissterrr 

BMW: e36 318IS
Imię: Norbert
Silnik: M42B18
Wysłany: 13-01-17, 09:58   

sprawdzałeś na innych świecach ?

Qger 

Wysłany: 13-01-17, 10:49   

Jeszcze nie, dzisiaj chce je podmienić, ale czy wszystkie na raz by padły?

edit. Świece podmienione, cewka podmieniona bez skutku. W kolektorze po wielu próbach odpalania jest trochę benzyny i iskra też jest wiec czemu nie chce odpalić ?? ?

spinaczo 

Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Wysłany: 14-01-17, 11:34   

Kręci dobrze? Iskra jest napewno czy Ci się wydaje?

Qger 

Wysłany: 14-01-17, 12:17   

Kręci dobrze tzn tak jak zawsze , iskra sprawdzana już dwa razy w tym raz w ciemnym pomieszczeniu na odpiętym czujniki położenia wału nie ma iskry. Zapomniałem dodać że w dniu w którym zaczął się problem odpaliła dosłownie na 2-3 sekundy po czym zgasła.

JOHNY 

BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Wysłany: 14-01-17, 12:33   

Skoro paliwo ma na chłopski rozum coś jest nie halo z zapłonem. Może iskra jest za słaba i za późno się pojawia. Podładuj aku. Miałem kiedyś taki problem w m20b20 i okazało się, że rozrusznik miał za duże opory i ciągnął prąd jak głupi tak, że iskra była słaba i nie palił tylko zalewał się.

Qger 

Wysłany: 14-01-17, 15:15   

Swój Aku już ladowalem podmienialem na inny sprawny i też nic, ale wezmę jeszcze z innego auta. Panowie dzięki za zaintrresowanie.

pilh22 
Nowy User - Witamy ;)

Imię: Filip
Wysłany: 14-01-17, 17:34   

Witam,
spotkała mnie nieciekawa sytuacja. Auto (BMW E36 3.16i 1995r. compact) przed świętami odmówiło mi posłuszeństwa. Wszystko wskazywało po prostu na rozładowany akumulator gdyż ma już ooło 5 lat, a auto stało tydzień na zimnie nie używane. Akurat przed świętami nie miałem czasu na żadne naprawy więc zawinąłem się i pojechałem do domu. Dzisiaj czyli już prawie po 4 tygodniach podpiąłem naładowany akumulator, ale auto dalej nie odpaliło. Kręci, obroty skaczą do 5 tyś. (chociaż ich nie słychać) ale zaskoczyć nie chce. Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie są sprawne. Próbowałem nasłuchiwać czy pompa benzyny działa i nic nie usłyszałem. Kolega poradził mi żebym sprawdził jeszcze czy jest iskra i paliwo w układzie, ale nie wiem jak to zrobić. Auto stoi w Hanowerze, za jakąkolwiek pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Pan z pomocy drogowej sprawdził auto poprzez bezpośrednie podanie paliwa do silnika, auto dalej nie zapaliło więc wykluczył uszkodzenie pompy. Po podpięciu komputera wyskoczyły 4 błędy immo, oraz brak działanie przekaźnika pompy paliwa. Zdiagnozował, to że albo sterownik mógł się rozkodować przez stanie długie na rozładowanym aku albo właśnie rozkodował się immo. Póki co nadal nie wiem co tam jest dokłądnie. Czy miał ktoś już takie problemy z immo lub sterownikiem i jak można sobie z tym poradzić?

spinaczo 

Imię: Patryk
Silnik: M52B28
Nadwozie: Touring
Wysłany: 15-01-17, 04:13   

Immo można inpą zsynchronizować. Minuta roboty.

Qger 

Wysłany: 16-01-17, 19:39   

JOHNY napisał/a:
Skoro paliwo ma na chłopski rozum coś jest nie halo z zapłonem. Może iskra jest za słaba i za późno się pojawia. Podładuj aku. Miałem kiedyś taki problem w m20b20 i okazało się, że rozrusznik miał za duże opory i ciągnął prąd jak głupi tak, że iskra była słaba i nie palił tylko zalewał się.

Jak mam sprawdzić rozrusznik czy nie ciągnie za dużo prądu?. Dzisiaj sprawdzałem komputer, suchy nigdzie nie zalany po rozkręceniu w środku też wszystko ok. Czy problem nie odpalającego auta można łączyć z centralnym zamkiem? pytam ponieważ parę dni temu miałem problem z otwarciem samochodu z pilota dopiero po kilku kliknięciach pilota samochód się otworzył.

JOHNY 

BMW: 3x E36
Imię: Krzysiek
Silnik: M 43 52 50
Wysłany: 16-01-17, 20:46   

Qger napisał/a:
Jak mam sprawdzić rozrusznik czy nie ciągnie za dużo prądu?.
Ja go po prostu wyjąłem i rozebrałem :(
Qger napisał/a:
Czy problem nie odpalającego auta można łączyć z centralnym zamkiem? pytam ponieważ parę dni temu miałem problem z otwarciem samochodu z pilota dopiero po kilku kliknięciach pilota samochód się otworzył.
Wiesz co masz EWS skoro m44b19 może immo Ci blokuje.

Michal95 

Imię: Michał
Silnik: 1.8is
Wysłany: 17-01-17, 15:25   

Immo raczej nie, skoro kręci po pierwsze, ma iskrę, no i świece mokre od benzyny.
Podpiąc pod inpe i wszystko bedzie wiadome, bo tak to takie troche zgadywanie :hm:

Odpowiedz do tematu